Abigal - najlepsze nieruchomości

Popularne wymiary łóżek – jak wybrać odpowiedni rozmiar łóżka?

wymiary łóżek

Sypialnia bez wątpienia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu lub mieszkaniu, ponieważ to właśnie tam odpoczywamy po intensywnym dniu, relaksujemy się i spędzamy czas z najbliższymi osobami.

Spełnia więc wiele ważnych funkcji, dlatego powinna być zarówno funkcjonalna, komfortowa oraz mieć świetnie zorganizowaną przestrzeń, jak i odznaczać się wyjątkowym stylem dopasowanym do preferencji domowników. Taki efekt można osiągnąć nie tylko poprzez wybór odpowiednich ścian czy podłóg, ale przede wszystkim mebli. Szczególnie ważny jest proces podejmowania decyzji odnośnie wyboru konkretnego modelu łóżka, ponieważ to ono odpowiada za komfortowy i zdrowy sen, który z kolei ma wpływ na nasze zdrowie, dobre samopoczucie oraz to, czy będziemy wypoczęci. Zanim więc wybierzemy konkretny model, warto poznać popularne wymiary łóżek, dzięki czemu znajdziemy idealne dla siebie. Wybór wbrew pozorom jest naprawdę duży, o czym świadczy choćby bogaty asortyment internetowego sklepu meblowego Polano. Zatem jakie są popularne wymiary łóżek? Jak wybrać odpowiedni rozmiar łóżka? Na co warto zwrócić szczególną uwagę przed podjęciem decyzji?

Popularne wymiary łóżek pojedynczych – wygodny sen w pojedynkę

Sen w pojedynkę może być niezwykle wygodny, zdrowy i komfortowy, wystarczy tylko dobrze zastanowić się, jak wybrać odpowiedni rozmiar łóżka. Choć producenci mebli, tacy jak sklep internetowy Polano oferuje wiele różnych modeli, to popularne wymiary łóżek zdecydowanie obejmują dwa rozwiązania – 90×200 cm oraz 120×200 cm. W pierwszym przypadku mowa o klasycznym rozwiązaniu dla jednej osoby. Jest ono na tyle wąskie, że zbytnio nie ograniczy przestrzeni sypialni, która często i tak nie jest zbyt duża, jednak na tyle szerokie, że pozwoli na swobodny i wygodny sen. Jest to więc zdecydowanie dobre rozwiązanie, jeśli marzy nam się praktyczne i funkcjonalne łóżko. Będzie idealne zarówno dla osoby dorosłej, jak i dzieci czy młodzieży. Popularne wymiary łóżek pojedynczych to także model 120×200. Jest ono zdecydowanie szersze, przez co wspaniałe dla osób ceniących sobie dużą swobodę w czasie snu. Należy jednak pamiętać, że zabierze więcej miejsca w sypialni.

Popularne wymiary łóżek dwuosobowych – komfortowy sen we dwoje

Wszystkie pary, dla których sen jest ważny nie tylko dla odpoczynku, ale także relaksu i wspólnego spędzania czasu, popularne wymiary łóżek obejmują dwa rozwiązania. Pierwszym jest model 140×200 cm. Jest ono na tyle szerokie, że spokojnie pomieści dwie osoby i pozwoli im na zdrowy sen oraz należytą wygodę, nie ograniczy jednak zbytnio przestrzeni wspólnej sypialni. Jednak zastanawiając się, jak wybrać odpowiedni rozmiar łóżka dla dwojga, można również zdecydować się na model 160×200 cm, który pozwoli już na zdecydowanie większą swobodę w czasie snu, co z pewnością zostanie docenione przez niektóre osoby – należy jednak przeznaczyć na nie więcej miejsca. Tak więc popularne wymiary łóżek dwuosobowych będą bardzo dobrym rozwiązaniem, wśród których każdy znajdzie odpowiednie dla siebie.

Wybierz łóżko dla siebie na stronie https://polanomeble.pl/24-lozka.

Popularne wymiary łóżek – jak wybrać odpowiedni rozmiar łóżka?
Przewiń do góry