Abigal - najlepsze nieruchomości

Wybieramy wannę do łazienki- jaka będzie najlepsza

Nie we wszystkich łazienkach ma się możliwość zaprojektowania wanny, jeśli jednak nasza łazienka pozwoli nam na to swoim metrażem- jak najbardziej powinniśmy się na taką wannę zdecydować. Dość szybko za pewne zorientujemy się, jak ogromny jest wybór wanien różnego typu. Chcąc zakupić wannę idealnie dopasowaną do naszej łazienki i do naszych potrzeb- powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii.

Kształt i wielkość wanny

Warto zaznaczyć, że właściwie każda wanna jest dość dużym elementem wyposażenia, który zabiera sporą przestrzeń. Dlatego też zastanawiając się, jaką wybrać wannę do naszej łazienki, koniecznie pamiętajmy o zasadzie proporcjonalności poszczególnych elementów. Złym pomysłem będzie wciskanie na siłę dużej wanny do niewielkiego zakamarka. Nie będzie to ani wygodne do kąpania się, a już na pewno będzie nas denerwowało na co dzień to, że będziemy się musieli koło takiej wanny przeciskać na siłę.

Przeglądając dostępne rodzaje wanien znajdziemy nie tylko różne ich rozmiary, ale też w różny sposób wyprofilowaną nieckę takiej wanny, a także różne kształty wanien. Warto wziąć pod uwagę wanny zaokrąglone z jednej strony, wanny prostokątne, a także wanny narożne. Wanna powinna być na tyle długa, aby mogła się w niej wygodnie wykąpać nawet osoba wysoka. Nie bez znaczenia jest też materiał z którego taka wanna będzie wykonana- w końcu kupujemy ją na lata, kluczowa jest więc jej wytrzymałość.

Kiedy warto zdecydować się na wannę wolnostojącą?

Taka wanna naprawdę robi ogromne wrażenie i dekoruje naszą łazienkę. Może to być propozycja wanny utrzymanej w stylu nowoczesnym, ale też pięknie prezentują się wanny nawiązujące swoim stylem do klaski, na bogato zdobionych nóżkach. Stylistyka wanny powinna być dopasowana do charakteru całego wnętrza. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wanna wolnostojąca potrzebuje bardzo dużo miejsca. Raczej nie ma sensu dosuwać ją do ściany tylko po to, aby się zmieściła- trzeba znaleźć jej odpowiednio dużo miejsca do tego,aby stała osobno i aby można było dobrze ją wyeksponować.

Wanna wolnostojąca będzie więc idealna do pomieszczeń większych albo nawet do łazienek, które są aranżowane jako całe pokoje kąpielowe. W takiej aranżacji piękna wanna może być centralnym, najlepiej wyeksponowanym punktem w całym pomieszczeniu. Wanna tego typu od razu kojarzy się z dobrze zaprojektowanym, domowym SPA, w którym można profesjonalnie zadbać o swoją urodę, ale i gdzie można się zrelaksować po ciężkim dniu.

Wanny do zadań specjalnych

Estetyka jest ważna, ale szalenie istotne są też praktyczne aspekty użytkowania takiej wanny. Dlatego warto zastanowić się nad tym, czy nie połączyć w jedno wanny razem z prysznicem. Pozwala to zaoszczędzić przestrzeń, a wymaga zaledwie specjalnej kabiny szklanej, która taką wannę obuduje. Kolejnym istotnym aspektem, jaki warto wziąć pod uwagę zastanawiając się, jaką wybrać wannę jest to, czy ma posiadać hydromasaż. Bez wątpienia, taki system jest ważnym dodatkiem, który docenimy w trakcie użytkowania już gotowej łazienki.

Wybieramy wannę do łazienki- jaka będzie najlepsza
Przewiń do góry