Abigal - najlepsze nieruchomości

Na jaki kominek się zdecydować?

kominek choinka

Kiedy już zapadnie decyzja o tym, że we wnętrzu faktycznie znajdzie się kominek, trzeba następnie zdecydować, gdzie zostanie umieszczony, a także jakiego typu on będzie. Dwie najważniejsze decyzje, jakie musimy podjąć już na starcie dotyczą tego, czy ma to być klasyczny kominek do zabudowy czy piec wolnostojący, a także na jakie paliwo ma on działać. Następnie, do określenia pozostaje także estetyka takiego kominka, gdyż też może być różna.

Miejsce na kominek i jego zabudowa

Oczywiście, jeśli chcemy palić w kominku drewnem lub też spalać gaz, konieczne będzie podpięcie kominka do komina, którym odprowadzane będą spaliny. To niejako w pewien sposób ogranicza nas w kwestii doboru miejsca, w którym kominek ma się znaleźć. Wiele prac remontowych można przeprowadzić w momencie, kiedy mieszkanie znajduje się jeszcze w stanie surowym. Wówczas też prościej jest zainstalować kominek do zabudowy. We wnętrzach już gotowych, w których nie chcemy przeprowadzać tak szeroko zakrojonych remontów, znacznie lepiej sprawdzą się wolnostojące kominki z Norwegii takie jak https://kominkiznorwegii.com/oferta/kominki/, charakteryzujące się większą mobilnością, a nawet takie zasilane na energię elektryczną, które nie potrzebują podpięcia do komina- taki kominek można tak naprawdę postawić wszędzie.

Co będziemy spalać w kominku?

Oprócz kominków elektrycznych, które dedykowane są do sporadycznego korzystania ze względu na wysokie ceny prądu, klasyczne kominki zasilane są drewnem, ale dostępne są również kominki gazowe. Wszystkie te modele kominków znajdziemy wybierając się do odpowiedniego salonu sprzedaży, odwiedzając chociażby Kraków. Kominki na drewno mogą być też dodatkowo wyposażone w specjalny ruszt, który umożliwia spalanie węgla, co jednak obecnie nie stanowi już ekologicznego rozwiązania. Z kolei kominki gazowe nie posiadają realnego płomienia, a jedynie jego wizualizację, można znacznie lepiej sterować takim kominkiem, a nawet go w odpowiedni sposób zaprojektować. Wszystko to sprawia, że taki kominek jest naprawdę bardzo wygodny w użytkowaniu i polecany nawet do wnętrz, w których przebywają małe dzieci.

Na jaki kominek się zdecydować?
Przewiń do góry