Abigal - najlepsze nieruchomości

Stylowa sypialnia nawet w ciągu dnia, czyli narzuty i poduszki, które ozdobią Twoje łóżko

Aranżując swoją sypialnię, pewnie sporo uwagi poświęcisz doborowi odpowiedniej pościeli i poszewek. Nic dziwnego, w końcu łóżko to kluczowy element każdej sypialni. Jednak pościel sama w sobie powinna być jej ozdobą jedynie nocą. Za dnia z różnych powodów chcemy zakryć swoje łóżko narzutą. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że nawet w ciągu dnia odwiedzamy własną sypialnię, to warto urządzić wszystko w taki sposób, aby cieszyło oko.

 

Po co narzuta na łóżko?

Jeśli jesteśmy posiadaczami sypialni na tyle dużej, aby pomieścić w niej wolnostojące łóżko dwuosobowe, to wiemy, że jego aranżacja jest dosyć istotną kwestią. Wynika to nie tylko z faktu, że chcemy, aby pokój wyglądał po prostu ładnie i schludnie. Istotny jest chociażby fakt ochrony pościeli przed kurzem i brudem, jaki nosimy ze sobą chodząc po podwórku i kładąc się w tych samych ubraniach na łóżko. Nie mówiąc już o sytuacji, gdy posiadamy zwierzę, które gubi sierść. Narzuta na łóżku jest więc wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem, które przyda się w każdym domu z sypialnią.

 

Jak zaaranżować łóżko w sypialni?

Gdy przychodzi poranek i czas ścielenia łóżka, to kluczową rolę odgrywa narzuta oraz ozdobne poduszki. Powinniśmy je dopasować do designu panującego w mieszkaniu a co najważniejsze – w pokoju.  Dlatego możemy wybierać nie tylko między różnymi kolorami i wzorami, ale i materiałem, z jakiego wykonana została kapa, czy poduszki. Jeśli chodzi o kolory to powinniśmy dobrać je w taki sposób, aby zlały się z resztą wnętrza (w przypadku monochromatycznych aranżacji) albo wręcz przeciwnie – wybrać takie barwy, które stanowczo się wyróżniają. Zasada ta sprawdzi się zarówno w przypadku poduszek, jak i kap na łóżko. Dlatego, jeśli cały pokój jest utrzymany raczej w szarościach, to ciekawym pomysłem będzie postawienie na narzutę w soczyście żółtym, pomarańczowym, czy czerwonym kolorze.

 

Materiał idealnie dopasowany

Aby osiągnąć bardziej elegancki efekt powinniśmy zdecydować się na akrylowy albo satynowy materiał. Sprawdzi się on także, jeśli jesteśmy posiadaczami zwierząt. Z takiej narzuty w łatwy sposób jesteśmy w stanie strzepnąć, chociażby pozostałości sierści.

Całkowicie nie sprawdzi się w przypadku zwierząt puchata narzuta na łóżko taka, która przypomina koc. Jednak to wielu wnętrz wpasuje się ona idealnie. Jeśli tylko chcemy wprowadzić do pomieszczenia wyjątkowy, przytulny klimat, to wszelkie ‘’misiowe’’ materiały są jak najbardziej dopuszczalne. W takich wnętrzach świetnie sprawdzą się również pikowane kapy.  Możemy do nich dopasować równie miłe w dotyku poduszki ozdobne i efekt ciepłej, przytulnej i idealnej na zimne wieczory sypialni gwarantowany.

 

Idealnie dopasowana

Warto zaznaczyć, że przy wyborze narzuty istotną rolę nie odgrywają jedynie kolory oraz materiał. Powinniśmy wybrać ją w takim rozmiarze, aby wyglądała po prostu dobrze. Dlatego też jeśli preferujemy, aby materiał znajdujący się na łóżku, opadał aż do podłogi, to powinniśmy dokładnie zmierzyć nasz materac. Postawienie na dłuższą narzutę jest dobre, jednak nie chcemy, aby nieestetycznie marszczyła się ona na podłodze. Oczywiście można ją przyciąć, jednak stanowi to dodatkowy problem z dokładnym cięciem oraz podszywaniem.

Materac mierzymy na jego szerokości i długości oraz  dokonujemy pomiaru od podłogi do materaca. Gdy dokonamy pomiaru tego typu, to powinniśmy dodać do szerokości łóżka dwa razy długość od podłogi do materaca. Jeśli natomiast chodzi o długość materaca, to do otrzymanego wyniku powinniśmy dodać jedną długość od podłogi do materaca. Pozwoli to nam na dokonanie naprawdę przemyślanego zakupu, który wpłynie w dużym stopniu na aranżację całej sypialni.

 

Stylowa sypialnia nawet w ciągu dnia, czyli narzuty i poduszki, które ozdobią Twoje łóżko
Przewiń do góry