Abigal - najlepsze nieruchomości

Jak dobrać lampę do wymarzonej sypialni?

Oświetlenie w sypialni to niezwykle istotna część jej wystroju. W końcu to właśnie tutaj przyjdzie nam spędzić ostatnie chwile każdego dnia. Rodzaj oświetlenia jest przy tym bardzo ważny, ponieważ źle dobrane oświetlenie może drażnić, rozbudzać, a nawet razić. Pamiętajmy, że sypialnia jest sypialnią, a nie salonem. Jej zadaniem jest ukojenie nas do snu i zapewnienie spokojnej nocy. 

Jakie oświetlenie do sypialni wybrać?

Temperatura barwowa lamp do sypialni

Wybierając lampy do sypialni, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na temperaturę barwową żarówek. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach gdzie króluje biel, zwykle mamy do czynienia z żarówkami z barwą światła zbliżoną do światła dziennego lub nieco cieplejszą – chłodno-białą. Zimne światło nie jest jednak dobrym wyborem do sypialni, ponieważ może działać nawet pobudzająco. Najlepszym światłem przed snem jest światło ciepłe. Dzięki niemu nie tylko się odprężysz, ale także stworzysz przytulny klimat w swojej sypialni. Do nowocześnie urządzonych sypialni świetnym kompromisem będzie światło białe. Taka neutralna barwa będzie pasować do oświetlenia reszty mieszkania, a wciąż nie będzie zła dla Twojego wieczornego samopoczucia. 

Moc oświetlenia do sypialni

Urządzając pomieszczenie do odpoczynku, należy pamiętać, by nie przesadzić z mocą instalowanych żarówek. W końcu nie będziesz spędzał tu dużo czasu, a więc nie potrzebujesz dużej ilości światła. Warto za to skupić się na delikatnym oświetleniu, które każdego wieczoru ukoi Cię do snu. Jeśli jednak czytasz w łóżku książki, wtedy warto zaopatrzyć się w stojącą lampę podłogową. Będzie ona spełniać funkcję nie tylko praktyczną, ale także dekoracyjną. Jeżeli nie masz na nią miejsca, wtedy wystarczy zwykła lampka nocna. W każdym razie obie dobrze zrekompensują słabsze oświetlenie sypialni, zachowując przy tym nastrój pomieszczenia. 

Jaka lampa wisząca do dużej sypialni?

Posiadając przestronną i wysoką sypialnię, śmiało możesz skusić się na kupno lampy wiszącej. Pozwoli ona w często niebanalny sposób przyozdobić sypialnianą część Twojego mieszkania. Wybór jest tu naprawdę spory, bo wybierać możesz spośród lamp wiszących klasycznych (w tym również żyrandoli), nowoczesnych, industrialnych, a nawet kryształowych do szczególnie eleganckich pomieszczeń. Pamiętaj więc, że lampę możesz dopasować odpowiednio do stylistyki sypialni i całego mieszkania. Lampa wisząca będzie świetnym punktem centralnym sypialni, oświetlając tym samym przestrzeń nad łóżkiem i wokół niego. Świetnym dopełnieniem będą tu punktowo świecące kinkiety ścienne do sypialni

 

Kinkiety jako główne oświetlenie małej sypialni

Mając niedużą sypialnię, jako główne jej oświetlenie dobrze sprawdzą się kinkiety. Szczególnie dobre będą kinkiety świecące punktowo –  podkreślą one przytulny charakter Twojej sypialni. Warto pamiętać o tym, że w sklepach znajdziemy dziesiątki różnych rodzajów kinkietów. Dzięki temu możesz idealnie zgrać ze sobą oświetlenie i wystrój sypialni. W końcu kinkiety ścienne mogą być bardzo ozdobne. Ponadto, jeżeli tylko zależy Ci na oświetleniu sufitowym, możesz dodać do tego plafon. Sprawdzi się on szczególnie tam, gdzie sufit jest bardzo nisko. Plafony są bardzo cienkie, co pozytywnie wpływa na przestrzeń w pomieszczeniu. Do tego takie rozwiązanie nie będzie przeszkadzało przy poruszaniu się po sypialni i będzie równie funkcjonalne co lampa wisząca. Warto rozważyć także dodatkową lampkę nocną, która pozwoli Ci na oświetlenie sypialni bez wstawania z łóżka.

Jak dobrać lampę do wymarzonej sypialni?
Przewiń do góry