Abigal - najlepsze nieruchomości

Kraty pomostowe

Kraty pomostowe są jednymi z elementów konstrukcyjnych, które wykonuje się najczęściej ze stali. Niezwykle chętnie kraty pomostowe wykorzystuje się w budownictwie chemicznym i przemysłowym, jednak nie jest to równoznaczne, z tym że nie sprawdzają się również w innych okolicznościach. Kraty stalowe mogą mieć wiele zastosowań. Wykorzystywane są głównie np. do tworzenia powierzchni, które służą do przemieszczania się pieszych, m.in. do różnego rodzaju kładek, schodów, czy też pomostów i wielu innych. Kraty pomostowe wykonane z metalu, dostępne na stronie dumat.pl/kraty-pomostowe doskonale sprawdzają się również, jako zabezpieczenie kanałów, studzienek i włazów, a także półek, regałów, podestów, do wypełnień balustrad, różnego rodzaju elewacji i podwieszanych sufitów, a nawet przez niektórych używane są do konstruowania różnych elementów architektury ogrodowej.

Kraty pomostowe dzielą się najczęściej na dwa różne rodzaje. Wyróżnia się:

– kraty zgrzewane

– kraty wciskane

Różnica pomiędzy jednymi a drugimi polega głównie na zastosowanej technice wykonania. Firma Dumat jest jednym z największych producentów krat pomostowych w Polsce.

Kraty pomostowe i ich rodzaje

– kraty pomostowe zgrzewane – wykonuje się je poprzez prostopadłe połączenie płaskowników nośnych z prętami poprzecznymi. Są to elementy, które łączą się poprzez zgrzewanie oporowe, w czasie którego pręty wtapia się w płaskowniki.

– kraty pomostowe wciskane – produkowane są poprzez wprasowywanie płaskowników poprzecznych w specjalistycznie nacinane nośne płaskowniki. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj krat pomostowych umożliwia uzyskanie krat pomostowych, które mają zróżnicowane rozmiary oraz różnej wielkości oczka.

W ofercie firmy Dumat znaleźć można również:

– kraty pomostowe seratowane – ten rodzaj krat nazywany jest również kratami ząbkowanymi. Można wykonać je nie tylko w formie krat zgrzewanych, ale również w formie krat wciskanych. Co je wyróżnia? Idealnie sprawdzają się we wszystkich sytuacjach, gdzie ryzyko związane z poślizgnięciem się jest bardzo wysokie.

Kraty pomostowe profilowane najczęściej służą do pokrycia pomostów, biegów schodowych, jak i również podjazdów dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Charakteryzują się one wysokimi właściwościami antypoślizgowymi, przez co gwarantują wysokie bezpieczeństwo wszystkim korzystającym z nich użytkownikom.

Kraty pomostowe, które proponuje firma Dumat, wyróżnia łatwość i szybkość związana z montażem i demontażem, wraz z bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia powstałe w wyniku korozji, a także stabilną powierzchnię nośną. Istnieje również możliwość zamawiania krat pomostowych w różnych rozmiarach i kształtach.

Zastosowanie metalowych krat pomostowych

Metalowe kraty pomostowe posiadają mnóstwo zastosowań przy tworzeniu konstrukcji takich, jak np.:

– elewacje i sufity podwieszane

– ogrodzenia i ściany działowe

– pokrycia odwodnień liniowych

– pomosty komunikacyjne

– schody zewnętrzne i wewnętrzne

– zabezpieczenie kanałów i włazów

Kraty pomostowe
Przewiń do góry