Abigal - najlepsze nieruchomości

Na co zwracać uwagę wybierając drabiny teleskopowe

Drabiny teleskopowe mogą się nam przydać zarówno do mycia okien, malowania elewacji, sprzątania na dachu, plakatowania na wysokości, etc. Drabiny takie mogą kosztować od mniej niż 1 000 złotych do nawet ponad 5 000. Z czego wynika taka różnica w cenach i na co zwracać uwagę przy wyborze drabiny teleskopowej?

Wysokość drabiny teleskopowej

 

Przy wyborze drabiny przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to do jakiej wysokości będziemy mogli sięgnąć przy pełnym rozsunięciu całej drabiny. Niektóre drabiny teleskopowe rozsuwają się do wysokości kilku metrów, inne pozwalają na osiągnięcie kilkunastu metrów.

Ważną cechą na którą warto zwrócić uwagę przy określaniu wysokości drabiny jest możliwość użycia drabiny jako przystawnej, rozstawnej lub wolnostojącej i ustalenie do jakiej wysokości możemy używać drabiny przy konkretnym sposobie ustawienia.

 

Stabilność, bezpieczeństwo i wygoda użytkowania drabin teleskopowych

 

Drugą, po wysokości, najistotniejszą cechą na którą koniecznie należy zwrócić uwagę jest stabilność oraz bezpieczeństwo drabiny (osiągana np. poprzez samozabezpieczające zaczepy zapadkowe, elementy antypoślizgowe). Im więcej elementów wzmacniających bezpieczeństwo tym lepiej.

Niektóre drabiny teleskopowe mają też możliwość montażu szerokich stopni na wysuwanym elemencie drabiny dzięki czemu zwiększa się zarówno bezpieczeństwo, jak i wygoda osoby, która czasami musi spędzić na drabinie dłuższy czas (szczebelki nie wbijają się w nogi).

 

Materiał wykonania i waga drabiny

 

Jedną z bardziej istotnych cech jest rodzaj materiału z którego wykonana jest drabina. Ze względu na to jaki materiał został użyty, drabina będzie mniej lub bardziej odporna na zużycie, będzie miała mniejszą lub większą nośność (do kilkuset kilogramów), a także będzie lżejsza lub cięższa.

Waga drabiny teleskopowej może wynosić od kilkunastu kilogramów do ponad 50 kilogramów w zależności od jej wysokości oraz materiału z którego została wykonana.

 

Sposób zabezpieczenia przed uszkodzeniem ścian

 

Do zabezpieczenia przed uszkodzeniem ściany o której opieramy drabinę, na drabinie mogą być zainstalowane gumowe końcówki, ale niektóre drabiny teleskopowe umożliwiają też wykorzystanie rolek przyściennych, które chronią przed uszkodzeniem fasady przy rozsuwaniu drabiny.

Na co zwracać uwagę wybierając drabiny teleskopowe
Przewiń do góry