Abigal - najlepsze nieruchomości

Rozkładane sofy do salonu – jak je wybierać, by były wygodne do spania?

Jeśli szukasz mebla, który możesz użytkować zarówno w dzień, jak i w nocy, twój wybór z pewnością padnie na sofy rozkładane do salonu. To właśnie je najczęściej wybieramy do salonu, gdzie mają pełnić kilka funkcji. W tym artykule skupiamy się na jednej z nich, a mianowicie na funkcji spania. Jak dobierać meble, by były one wygodne zarówno do odpoczynku dziennego, jak i nocnego? Na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie? Odpowiedzi na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Funkcjonalność oraz estetyka

 

Zwykle sofa do salonu to mebel wykorzystywany głównie do siedzenia i odpoczywania przez domowników, a także ich gości. Pełni funkcją reprezentatywną oraz wypoczynkową, a więc musi elastycznie łączyć w sobie funkcjonalność z estetyką. Kiedy jednak zapada zmrok pojawia się również trzecia funkcja tego mebla, a mianowicie funkcja spania. Obecnie asortyment większości sklepów meblowych stanowią właśnie tego typu meble. (Przykładem może tu być Vero, jakiego ofertę znajdziecie w tym miejscu: www.vero.pl/sofy-do-salonu). Jak je jednak odpowiednio dobierać? Czym się kierować?

„Rozkładany” nie zawsze znaczy „wygodny”

 

Większość współczesnych sof do salonu jest rozkładana. Nie znaczy to jednak, że każda jest w równym stopniu przystosowana do nocnego wypoczynku. W przypadku wielu współczesnych modeli funkcja spania jest raczej dodatkiem, a nie pełnoprawną funkcją. Co to oznacza w praktyce? Niestety, wiele kanap, wygodnych w dzień, po rozłożeniu zmienia się w niezbyt komfortowe w użytkowaniu miejsce do spania. Nieprawidłowa, szybko zużywająca się konstrukcja oraz wadliwe elementy systemu rozkładania potrafią zmienić każdą noc w koszmar.

 

Jak zatem wybrać odpowiedni mebel, żeby się nie naciąć? Przede wszystkim musimy zorientować się, czy jest to sofa naprawdę wielofunkcyjna. Druga kwestia to sprawdzenie solidności systemu rozkładania. Od niego bowiem zależy to, jak łatwo nasza kanapa będzie się rozkładać, a także czy po rozłożeniu będzie w pełni wygodna. O takie sprawy warto zapytać sprzedawcę, ale i przekonać się samemu rozkładając kanapę. Meble te posiadają także różne systemy rozkładania – wybierzmy ten, który będzie dla nas najwygodniejszy, uwzględniając również to jak urządzone jest wnętrze, gdzie będzie stała sofa. Pozwoli nam to uniknąć sytuacji, w jakiej po rozłożeniu mebla, będzie on np. blokował przejście, czy też po prostu ograniczał przestrzeń. Przed kupnem warto dobrze rozplanować gdzie będzie stał mebel, a także inne elementy wyposażenia. Choć kanapy, lub narożniki o dużej przestrzeni wydają nam się zwykle bardziej wygodne do spania to czasem warto zrezygnować z tak dużych mebli na rzecz tych bardziej zgrabnych i kompaktowych. Może to wpłynąć tylko dodatnio na funkcjonalność naszego salonu, a także jego wygląd.

Trwały materiał

 

Nie mniejsze znaczenie przy wyborze sof rozkładanych do salonu ma materiał z jakiego jest wykonana. Szukajmy tych najbardziej trwałych i estetycznych, bowiem z jednej strony zagwarantuje nam to stylowy wygląd mebla w dzień, a z drugiej wysoką funkcjonalność. Pamiętajmy, że jeśli na naszym meblu często będą spać goście, lub my sami, to musi być on naprawdę solidny, aby mógł posłużyć przez całe lata.

 

Rozkładane sofy do salonu – jak je wybierać, by były wygodne do spania?
Przewiń do góry