Abigal - najlepsze nieruchomości

Jakie są etapy budowy domu drewnianego?

Domy drewniane wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów, ponieważ imponują trwałością, zapewniają maksymalny komfort swoim użytkownikom, a do tego prezentują się niezwykle okazale. Co więcej, ich wznoszenie jest stosunkowo krótkie i tańsze niż w przypadku obiektów murowanych. Sprawdźmy, jakie są etapy budowy domu drewnianego!

Najważniejsze etapy budowy domu drewnianego

Budowa domu drewnianego wbrew pozorom nie należy do najbardziej skomplikowanych – zwłaszcza, jeżeli wybierzesz firmę oferującą obiekty segmentowe, czyli tworzone z gotowych, prefabrykowanych elementów. Kluczem do satysfakcjonującej inwestycji jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy, który cieszy się pozytywnymi opiniami, jak np. drewdom.com. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszystkie prace przebiegną prawidłowo, a Ty będziesz mógł cieszyć się swoim wymarzonym obiektem.

Oto najważniejsze etapy budowy domu drewnianego, które dzielą Cię od zamieszkania w funkcjonalnym, komfortowym i pięknym budynku!

Etap 1 – projekt

Jeżeli chcesz zamieszkać w domu dopasowanym w stu procentach do Twoich indywidualnych potrzeb, powinieneś w pierwszej kolejności zadbać o odpowiedni projekt. Możesz zaopatrzyć się w niego u architekta, a także firmy zajmującej się budową domów drewnianych. Bardzo często oferuje ona wiele gotowych rozwiązań, które można dowolnie modyfikować – w oparciu o Twoje indywidualne potrzeby.

Etap 2 – wzniesienie konstrukcji i ścian

Po tym, jak projekt zostanie przygotowany, specjaliści zajmą się przygotowaniem poszczególnych części i dostarczeniem ich w określonym terminie i wskazanym przez Ciebie miejscu. Następnym etapem budowy domu drewnianego będzie wzniesienie konstrukcji i ścian – specjaliści dokonają niezbędnych pomiarów, przygotują poszczególne elementy i wyznaczą pion. Następnie zadbają o stabilność konstrukcji, a także szczelność ścian.

Jest to kluczowy etap, który ma na celu stworzenie podstawy do dalszych prac, dlatego specjaliści przywiązują do niego bardzo dużą wagę.

Etap 3 – budowa dachu

Kolejny etap budowy domu drewnianego to wzniesienie dachu, do czego niezbędne będzie rozłożenie specjalnej folii, nabicie kontr łaty oraz blachy. Po przeprowadzeniu tych prac można już zamontować okna.

Etap 4 – budowa wnętrz

Teraz przychodzi czas na kluczowe prace, które pozwolą na uzyskanie funkcjonalnych i komfortowych wnętrz. Zaliczamy do nich między innymi ułożenie wełny wewnątrz konstrukcji, a także montaż folii paroizolacyjnej. Od skuteczności działań specjalistów zależeć będzie, jak szczelny okaże się dom, dlatego wszelkie prace należy wykonać bardzo starannie.

Etap 5 – prace wykończeniowe

Budowa domu drewnianego kończy się pracami wykończeniowymi, a więc stworzeniem wszelkiego rodzaju instalacji, wzniesieniem ścian działowych oraz pracami porządkowymi. Cały proces nie zajmuje wiele czasu – w przypadku budynków segmentowych budowa skończyć się może nawet po kilku dniach, co jest niezwykle korzystne dla inwestorów i pozwala im bardzo szybko zamieszkać w swoim wymarzonym domu.

Jakie są etapy budowy domu drewnianego?
Przewiń do góry