Abigal - najlepsze nieruchomości

Zielony trawnik

Nie każdy z nas nadaje się do uprawiania specjalnych roślin. W końcu im jest tych roślin więcej, tym pielęgnacja ogrodu jest o wiele bardziej skomplikowana. Osoby posiadające przydomowe ogrody od razu zakłada, że ilość roślin już na samym wstępie maksymalnie ogranicza. W ten sposób nie robimy problemu sobie, ponieważ od razu wiemy, że nie mamy “ręki” ani czasu do uprawiania roślin.

 

Trawnik dla każdego

Skoro nie mamy roślin, to możemy chociaż postarać się o to, aby wszędzie kwitła piękna oraz bardzo zielona trawa. Śmiało można przyznać, że trawa jest najmniej kłopotliwą rośliną. Trzeba ją tylko regularnie podlewać i przycinać, aby nie urosła do zbyt wielkich rozmiarów. Zanim jednak będziemy cieszyli się zielenią na swoim ogródku, koniecznie wybierzmy odpowiednie nasiona trawy.

 

Różne rodzaje trawy

Musimy jednak pamiętać, że obecnie nie ma jednej mieszanki z nasionami trawy. Rozglądając się po sklepowych półkach, na pewno zauważymy, że jest kilka, jak nie kilkanaście rodzai. Warto starannie wybrać takie pudełko lub worek z nasionami, które na pewno przyjmą się na Waszym podłożu. Jeżeli wiemy, że nasze podłoże jest problematyczne, to można postawić na starannie dobraną mieszankę traw, które wytrzymują nawet na bardzo suchym podłożu i do tego bardzo często deptanym. Zwróćmy również uwagę, czy dana mieszanka przystosowana jest do wysiewu w naszym polskim, zmiennym klimacie. Biorąc pod uwagę zakup nasion warto również zwrócić sprawdzić czy dana mieszanka może być wysiewana tylko przy budynkach mieszkalnych, domach jednorodzinnych. Również na boiska sportowe będa potrzebne zupełnie inne nasiona do wysiewu trawy.

 

Soczysta zieleń

Trawa musi być zielona, a więc postawmy na takie nasiona, które są naprawdę bardzo starannie selekcjonowana. Nie musi to być najtańsza mieszanka, ponieważ nie zawsze ona przyjmie się na naszej ziemi. Czasem lepiej postawić na droższą mieszankę nasion ze specjalistycznego sklepu ogrodniczego, którą być może doradzi nam również pracownik z odpowiednim poziomem wiedzy, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nasz trawnik na pewno będzie jeszcze bardziej zielony.

Zielony trawnik
Przewiń do góry