Abigal - najlepsze nieruchomości

Robimy remont

Nasze mieszkanie nie wygląda już świeżo, a poza tym jest już starodawne? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to czeka nas remont. W dzisiejszych czasach remont pomieszczeń nie należy do tanich rzeczy. Zanim zaczniemy układać nowe płytki i podłogi, najpierw musimy pozbyć się starych. Wypadałoby również wygładzić i pomalować ściany. Nie ominie nas także kupno nowych mebli, nie wstawimy przecież dwudziestoletnich gratów do odnowionego mieszkania.

Musimy je również doskonale dobrać do kolorystyki naszego wnętrza, ale jak wszyscy wiemy, meble wstawia się na końcu. Meblowanie uważam za najprzyjemniejszą czynność jeśli chodzi o remont. Najpierw czeka nas żmudne zrywanie podłóg, zbijanie płytek i malowanie. Osobiście, nieco ponad miesiąc temu, ukończyłem remont swojego mieszkania i postaram się odpowiedzieć o kosztach, terminie ukończenia i nowych meblach. Posiadam dwa pokoje i jeden z aneksem kuchennym, a całkowita powierzchnia mojego M3 wynosi dokładnie siedemdziesiąt metrów kwadratowych. W dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest znaleźć fachowców, szczególnie Polaków. Postanowiłem zatem, jak większość moich znajomych zatrudnić ekipę z Ukrainy.

Panowie powiedzieli, że za miesiąc wszystko będzie gotowe,.ale remont w końcu trwał ponad osiem tygodni. Całe szczęście, że mogłem na ten czas przeprowadzić się do teściowej. Oczywiście najdroższy był remont łazienki i kuchni, a za całą pracę zapłaciłem ponad sto tysięcy złotych, licząc oczywiście materiały, które były wysokiej jakości. Pozostały jeszcze następne koszty, jak wszyscy wiemy wyposażenie wnętrz nie należy do tanich rzeczy. Za wszystkie meble, łącznie z kuchennymi zapłaciłem ponad pięćdziesiąt tysięcy złotych. Na tym jednak nie koniec, ponieważ ekipa za ich złożenie zażyczyła sobie dziesięć procent wartości. Ogólnie mówiąc cały remont wyszedł mnie ponad 150 tysięcy złotych. Uważam jednak, że było warto i mieszkanie wygląda po prostu pięknie.

Robimy remont
Przewiń do góry