Abigal - najlepsze nieruchomości

Przeglądy oraz naprawy walców

Zastosowanie wałów, walców oraz wałków jest powszechne- możemy je spotkać na terenie zakładów produkcyjnych o różnym profilu działalności. Z ich wykorzystaniem można szybko i sprawnie wytwarzać tkaniny, artykuły spożywcze, materiały poligraficzne, tworzywa sztuczne, elementy metalowe, a nawet papier. Jak widać, różnorodność branż jest ogromna, a sprawnie działające maszyny pozwalają każdego dnia produkować bardzo wiele materiałów- a co za tym idzie- zarabiać. W jaki sposób dbać o te elementy w praktyce?

 

Zawsze lepiej zapobiegać awarii niż ponosić jej skutki

 

Właśnie po to wykonuje się przeglądy, a także zatrudnia się ekspertów, aby móc zapobiec wystąpieniu awarii. Walce, wały czy też wałki mogą bowiem być integralną częścią maszyn lub też całego procesu produkcji, a co za tym idzie ich awaria może spowodować przestój w pracy całego działu, a może i całego zakładu. Jak łatwo można sobie wyobrazić, naprawa walców może być kosztowna, ale większym kosztem mogą być straty, jakie spowoduje przestój w wytwarzaniu kolejnych produktów. Dlatego też takie firmy jak Grupa Hannecard rekomendują, aby wykonywać przeglądy tychże elementów z pewną systematycznością. Pozwala to na zdiagnozowanie tych elementów, które być może koniecznie trzeba będzie poddać procesowi regeneracji. Aby przekonać się o tym, czy potrzebne będzie szlifowanie powierzchni, można bowiem wykonać specjalny pomiar profilu zużycia danego elementu, a także wyważanie statyczne i dynamiczne. Wiedząc, w jakim stopniu dany element został zużyty, można lepiej dobrać sposób jego naprawy. Taką diagnostykę może dla nas przeprowadzić Grupa Hannecard, do której warto się zgłosić.

 

Naprawy- czego mogą dotyczyć?

 

Oprócz procesu szlifowania, który ma ogromne znaczenie technologiczne, można też ponownie nałożyć odpowiednią mieszankę na oczyszczoną i przygotowaną powierzchnię walca- może to być mieszanka gumowa, poliuretanowa lub kompozytowa. Możliwe jest nałożenie mieszanki o podobnych parametrach jak ta, która była nakładana poprzednio, ale można też pokusić się o zamówienie indywidualnie dobieranej mieszanki, która może być znacznie lepiej dopasowana do procesu produkcji, a tym samym może podnieść jego efektywność. Nie bez znaczenia jest też sposób nakładania takiej mieszanki- firmy, które są ekspertami w dziedzinie ich opracowywania z pewnością będą w stanie zrobić to dobrze. W efekcie- walce mogą znowu być sprawne i nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji mogą działać bezawaryjnie przez bardzo długi okres czasu.

Przeglądy oraz naprawy walców
Przewiń do góry