Abigal - najlepsze nieruchomości

W jaki sposób zapewnić sobie prywatność we własnym domu?

prywatność

Niektórzy z nas żyją w takiej okolicy, gdzie nie muszą nawet myśleć o żadnych osłonach okiennych, gdyż brak bliskiego sąsiedztwa ruchliwej drogi czy innych domów sprawia, że faktycznie można cieszyć się pełną prywatnością. Dla wielu innych taki spokój pozostaje jedynie w sferze marzeń. Niestety, znacznie częściej musimy borykać się z problemem mieszkania obok osób nadmiernie interesujących się naszym życiem, problematyczne jest też mieszkanie przy ulicy o dużym natężeniu ruchu samochodowego czy nawet przy jakiejkolwiek innej alejce, która jest często uczęszczana przez pieszych. W takim przypadku urządzając mieszkanie już na starcie zastanawiamy się, co zrobić, aby móc w pełni swobodnie czuć się we własnym domu. Dostępnych jest wiele metod- tych tradycyjnych, a także tych bardziej zaawansowanych technologicznie.

Różnego rodzaju osłony okienne

Takich osłon jest tak naprawdę całe mnóstwo. Do najbardziej tradycyjnych i klasycznych należą oczywiście firanki i zasłony wieszane na karniszach, co jednak znacznie słabnie na popularności, w szczególności w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. W takim przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem jest pozbycie się widzących materiałów na rzecz funkcjonalnych rolet. I mamy tutaj dwie możliwości- mogą to być rolety wewnętrzne lub zewnętrzne. Pod kątem funkcjonalności takich rolet, rolety wewnętrzne mają większą możliwość sterowania przepływem światła z zewnątrz do mieszkania. Mogą też stanowić wspaniała ozdobę nowoczesnego pomieszczenia. Tymczasem rolety zewnętrzne sprawdzą się w momencie, kiedy chcemy zapewnić sobie maksymalną prywatność w domu. W momencie, kiedy je zasłonimy, z zewnątrz absolutnie nie będzie widać nic, co dzieje się wewnątrz pomieszczenia.

A może jest jeszcze jakieś inne, nowoczesne rozwiązanie?

Oprócz różnego rodzaju osłon okiennych, do naszej dyspozycji pozostają także różnego rodzaju folie, które można nakleić na okna. Niesamowita, aktywna i inteligentna folia LCD może sprawić, że w kilka chwil z całkowicie przezroczystej szyby uda się nam zrobić szybę o kolorze mlecznobiałym z całkowitym kryciem powierzchni. Działaniem takiej folii można odpowiednio sterować, na przykład poprzez określenie stopnia jej przezroczystości. Sterowanie folią może się odbywać poprzez pilota, specjalny panel ścienny, a nawet poprzez aplikację mobilną w smartfonie. Folię można z powodzeniem zainstalować na każdej, już istniejącej szybie poprzez jej przyklejenie, chociaż istnieje też możliwość umieszczenia jej pomiędzy szybami w ramach konkretnego okna na etapie jego wytwarzania. Inteligentną folię można więc zainstalować na całym oknie, co sprawia, że tak naprawdę nie ma już konieczności wieszania żadnych zasłon czy też rolet. Działanie takiej folii można też zaprogramować w czasie, aby sama aktywowała się o odpowiedniej porze, co sprawdza się w przypadku stosowania jej po to, aby nasze pomieszczenia zbytnio nie nagrzewały się podczas upalnych dni od nadmiernego promieniowania słonecznego.

Szukasz więcej porad na temat prywatności we własnym domu? Sprawdź artykuł: https://sonte-poland.pl/blog/prywatnosc-we-wlasnym-domu

W jaki sposób zapewnić sobie prywatność we własnym domu?
Przewiń do góry