Abigal - najlepsze nieruchomości

Keramzyt – czym jest i do czego służy?

Wybierając kruszywo keramzytowe, wybierasz naturalny materiał, który zastosowanie znajduje nie tylko w branży budowlanej, ale także w ogrodnictwie – w tym także roślinach doniczkowych. Czym właściwie jest keramzyt i gdzie go kupić?

Składy Leca są idealnym miejscem, w którym nabędziesz keramzyt i wiele innych kruszyw, które pomogą Ci wykonać ekologiczną izolację lub poprawić jakość nawodnienia roślin w ogrodzie. Jednak to właśnie keramzyt jest ostatnimi czasy jednym z najchętniej nabywanych kruszców.

Z czego wykonywany jest keramzyt?

Wypalanie keramzytu z gliny ilastej jest procesem, przy którym wykorzystywana jest wyjątkowo wysoka temperatura. Może to być nawet 1150 stopni C. Po rozdrobnieniu i uplastycznieniu, obrabia się go w piecu obrotowym. Tam wytwarzane są popularne keramzytowe kulki, które znamy ze sklepów ogrodniczych i budowlanych.

Otrzymane tworzywo powleka się ceramiczną powłoką. Jest ono niepalne i obojętne chemicznie. Używa się go do produkcji betonu, pustaków stropowych oraz tworzenia warstw izolacyjnych.

Dlaczego warto zdecydować się na keramzyt?

Wiele osób zakup keramzytu i użytkowanie go w budownictwie oraz ogrodnictwie motywuje chęcią pracy z materiałami, które są naturalne i lekkie, a także trwałe. Kulki keramzytu nadają się do wysypania błotnistej ścieżki, zatrzymania wody w doniczce lub ułożenia warstwy izolacyjnej pod podłogą.

W Leca znajdziesz keramzyt, a także wiele innych elementów niezbędnych do izolowania, a także wykańczania domu i ogrodu. Jesteśmy producentami keramzytu ogrodniczego, izolacyjnego oraz antypoślizgowego oraz wielu innych odmian tego wyjątkowego kruszywa. Liczni przedstawiciele na terenie całego kraju mogą Państwu przybliżyć właściwości keramzytu, dlatego też prosimy o kontakt z regionalnymi przedstawicielami, do których numery telefonów znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

Keramzyt – czym jest i do czego służy?
Przewiń do góry