Abigal - najlepsze nieruchomości

3 pomysły na salon z kuchnią

Salon połączony z kuchnią to hit ostatnich lat. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Brak ściany pomiędzy tymi pomieszczeniami czyni mieszkania bardziej przestronnymi i pełnymi światła. Oto pięć pomysłów na aranżację takie salonu.

 

  1. W tej aranżacji zastosowano białe meble kuchenne. Szafki zabudowują całą ścianę części kuchennej. Piekarnik został wbudowany w szafkę kolumnową. Meble mają nowoczesny design o frontonach na wysoki połysk. Próżno szukać w nich klamek. Od salonu kuchnię oddzielają stojące szafki kuchenne. Ten blat służy do przygotowania posiłków. W całym pomieszczeniu podłoga wykonana jest z ciemnego, egzotycznego drewna. Taki kolor ma też ustawiony przy wyjściu z części kuchennej stół, wokół którego ustawiono wyplatane niczym z wikliny krzesła w jaśniejszym kolorze. Nad wszystkim góruje pokaźnych rozmiarów obraz z Jamesem Deanem. W części salonowej znalazł się także jeden wyplatany fotel, który stoi przy białym stoliku kawowy, po przeciwległej stronie ustawiono ciemnobrązowy narożnik, z kremowymi, ozdobnymi poduchami. Ściany w pomieszczeniu mają biały kolor.
  2. Kolejny przykład połączenie salonu z kuchnią. Tym razem wokół części kuchennej wybudowano murek nieco wyższy niż szafki kuchenne. Jego okładziną jest kamień. Na murku rozciąga się drewniany blat, który służy jako stół do spożywania posiłków. Od strony pomieszczenia stoi wysoki, barowy taboret drewniany. Natomiast po stornie kuchni pod murkiem znajdują się szafki i blat kuchenny umożliwiający przygotowanie posiłku. Szafki mają biały kolor o matowym wykończeniu oraz drewniane blaty. Na przeciwko zaaranżowanego w ten sposób stołu ustawiono resztę kuchennej zabudowy. W salonie szara kanapa bez podłokietników została ustawiona przy ławie drewniane, w tym samym odcieniu co drewniane meble. W salonie ściany mają kolor biały, a podłoga składa się z jasnych paneli, w części kuchennej zastosowano białe płytki na ścianach oraz płytki imitujące drewno.
  3. W tym salonie ściany także mają biały kolor, przy czym w części kuchennej są to ciągnące się aż do sufitu białe płytki wielkoformatowe z geometryczną fakturą. Na cześć kuchenną składają się drewniane meble. Producent nadał im kolor drewna o ciepłym odcieniu. Są to meble politurowane z białym blatem kuchennym. Sprzęty AGD są wbudowane w meble. Meble ustawione są wokół ścian, a elementem łączącym kuchnie z salonem jest obszerny, biały stół, wokół którego ustawiono szare krzesła. W części salonowej znajduje się duża miętowa kanapa oraz wygodny, miękki szary fotel, które ustawione są wokół stolika kawowego. Całość uzupełniają czarne wiszące lampy oraz obrazy na ścianach, także w czarnych ramach.

 

Jak widać kuchnia połączona z salonem może być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań. Świetnie w takich pomieszczeniach sprawdzają się meble drewniane. Producent czy może raczej producenci mebli coraz częściej biorą pod uwagę, że ich klienci cenią sobie takie rozwiązania i tworzą meble z myślą o zastosowaniu ich właśnie w takich łączonych pomieszczeniach.

3 pomysły na salon z kuchnią
Przewiń do góry