Abigal - najlepsze nieruchomości

Na co uważać w komisie samochodowym? 5 najważniejszych kwestii!

Zakup używanego auta to z jednej strony duża oszczędność, ale z drugiej spore ryzyko. Dlatego chcąc zyskać pewność udanej inwestycji, należy na etapie zakupu zwrócić uwagę na kilka kwestii. Na co uważać w komisie samochodowym? Oto 5 punktów, które musisz wziąć pod uwagę zanim podpiszesz umowę kupna-sprzedaży!

Na co uważać w komisie samochodowym?

Na rynku działa wiele komisów, które różnią się poziomem świadczonych usług i jakością oferty. Warto wybierać te o najlepszych opiniach, ale nawet w ich przypadku zachować wszelkie środki ostrożności. Na co uważać w komisie samochodowym?

  1. Stan techniczny. W miejsce zakupu zawsze warto wybrać się z doświadczonym mechanikiem albo rzeczoznawcą, który oceni stan samochodu. Ważne jest dokładne sprawdzenie tego, jak prezentują się poszczególne podzespoły i czy na nadwoziu nie pojawiają się oznaki korozji. Im więcej czasu poświęcisz na taką kontrolę, tym większe będzie prawdopodobieństwo tego, że zakupisz sprawne auto, które nie okaże się skarbonką.
  2. Dokumentacja. Jeżeli kupujesz samochód w komisie samochodowym, koniecznie sprawdź, czy posiada on wszystkie niezbędne dokumenty – dowód rejestracyjny, książkę serwisową, świadectwo homologacji, ostatni przegląd techniczny i ubezpieczenie OC. Dzięki temu unikniesz ryzyka.
  3. Cena. Przed podjęciem decyzji o zakupie dokładnie porównaj cenę rynkową, dzięki czemu przekonasz się, czy nie jest zawyżona albo zaniżona (w tym drugim przypadku sprzedawca poprzez atrakcyjną ofertę może chcieć szybko pozbyć się pojazdu wadliwego albo o podejrzanej historii).
  4. Gwarancja. Aby uniknąć wszelkiego ryzyka związanego z wadliwością używanego samochodu, warto kupować auta w komisach zapewniających swoim klientom gwarancję. Dzięki temu zyskasz pewność, że nawet w przypadku usterki niewywołanej przez Ciebie nie poniesiesz dużych kosztów.
  5. Możliwość jazdy próbnej. Na co uważać w komisie samochodowym? Na sprzedawców, którzy z jakichś powodów odmawiają przeprowadzenia jazdy próbnej. Mogą w ten sposób chcieć ukryć wady pojazdu.

Wszystko to pozwoli Ci wyeliminować wiele zagrożeń, jakie wiążą się z zakupem używanego samochodu i zainwestować w auto, które posłuży Ci przez wiele lat.

Jaki komis samochodowy wybrać?

Wiesz już, na co uważać w komisie samochodowym. Pozostaje jeszcze jedno pytanie – jaki punkt sprzedaży wybrać? Najlepiej taki, który cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów i który działa na rynku wiele lat.

Aby wyeliminować wszelkie ryzyko, udaj się do komisu sygnowanego logiem któregoś z producentów. Przykładem takiego miejsca jest outlet Tototy w Warszawie, gdzie znajdziesz pieczołowicie sprawdzane i przygotowywane do sprzedaży auta używane, a także zyskasz gwarancję i możliwość odbycia jazdy próbnej.

Szukasz odpowiedniego samochodu używanego i chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty outletu Toyoty w Warszawie? Odwiedź stronę internetową https://www.toyota-okecie.pl/, na której znajdziesz wszelkie informacje i umówisz się na wizytę.

Na co uważać w komisie samochodowym? 5 najważniejszych kwestii!
Przewiń do góry