Abigal - najlepsze nieruchomości

Co sprawia, że płytki gresowe są tak popularne? Najważniejsze powody!

Każdy z nas chciałby, aby domowe wnętrza prezentowały się okazale i były funkcjonale na przestrzeni wielu lat. Dzięki ogromnym możliwościom w zakresie aranżacji możemy osiągnąć ten efekt – np. inwestując w płytki gresowe, które z jednej strony prezentują się niezwykle pięknie, a z drugiej imponują ponadprzeciętną trwałością. Sprawdź, dlaczego w ostatnich latach cieszą się tak dużą popularnością i dlaczego warto w nie zainwestować!

Płytki gresowe, czyli piękno, trwałość i nie tylko

Płytki gresowe powstają z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów, które są wypalane w bardzo wysokich temperaturach. Zaawansowane procesy produkcyjne powodują, że są one ponadprzeciętnie trwałe, wyprzedzając w tej kwestii inne płytki ceramiczne o kilka długości. Gres jest niezwykle odporny na urazy mechaniczne – bardzo trudno o jego pęknięcie czy zarysowanie, dzięki czemu prezentuje się pięknie przez bardzo długi czas.

To jednak nie wszystko – płytki gresowe są nienasiąkliwe, dzięki czemu niestraszna im woda i wilgoć. W efekcie znakomicie sprawdzają się w kuchniach i łazienkach. Co więcej, są mrozoodporne, dlatego można stosować je również na zewnątrz, np. na elewacjach budynku. Wszystko to sprawia, że inwestycja w nie jest długoterminowa, a Ty możesz cieszyć się ich estetyką przez bardzo długi czas.

Co jeszcze sprawia, że płytki gresowe są tak popularne? Do ich najważniejszych zalet, poza wysoką wytrzymałością, zaliczamy:

  • wyjątkową estetykę, która wynika ze stosowania przez producentów różnorodnych wzorów i kolorów, co pozwala dopasować je do każdego wnętrza i skutecznie odmienić jego oblicze;
  • odporność na różnego rodzaju przebarwienia, co sprawia, że sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach i zawsze zachowują ten sam, elegancki wygląd;
  • łatwość w utrzymaniu czystości – gres może być czyszczony nawet silnymi detergentami, dzięki czemu usuwanie z niego rozmaitych zabrudzeń przychodzi z łatwością;
  • ogromną różnorodność, w wyniku której każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i dostosowanego do konkretnego stylu aranżacji wnętrza.

Jak dobrać płytki gresowe?

Wiesz już, dlaczego gres jest tak popularny, ale pozostaje jeszcze jedna kwestia – jak dobrać płytki gresowe? Przede wszystkim zwróć uwagę na ich estetykę. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że z całą pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Możesz postawić nawet na płytki imitujące różne materiały, takie jak drewno, beton czy metal! Oprócz tego weź pod uwagę wymiary płytek – do Twojej dyspozycji są nie tylko te klasyczne, o niewielkich rozmiarach, ale również wielkoformatowe, które zapewniają jeszcze bardziej wyjątkowy efekt wizualny.

Jeżeli chcesz zakupić wysokiej klasy płytki gresowe, zaopatruj się w nie u sprawdzonych dostawców, np. na Mirad.pl. Znajdziesz tam rozwiązania od najbardziej cenionych na rynku fabryk z Włoch czy Hiszpanii, dzięki czemu masz pewność, że inwestujesz w najwyższą jakość i możesz stworzyć luksusowy wystrój każdego domowego wnętrza.

Co sprawia, że płytki gresowe są tak popularne? Najważniejsze powody!
Przewiń do góry