Abigal - najlepsze nieruchomości

Regeneracja wałów napędowych – skorzystaj z usług profesjonalistów!

Wały napędowe to elementy wykorzystywane przede wszystkim w pojazdach takich jak samochody osobowe, busy czy autobusy, ale odpowiadają one również za prawidłowe funkcjonowanie maszyn przemysłowo-produkcyjnych. Wały na skutek częstej eksploatacji mogą ulec poważnym usterkom, dlatego warto okresowo sprawdzać te podzespoły, a w razie konieczności wykonać regenerację poszczególnych elementów. Czym tak naprawde jest wał napędowy i jak wygląda regeneracja wałów? Informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule! 

Wały napędowe – co to takiego? 

Wały napędowe to elementy, które wykorzystywane są w układach napędowych maszyn oraz pojazdów. Ich głównym zadaniem jest przenoszenie mocy pomiędzy poszczególnymi elementami silnika. Swoim kształtem przypominają one walce o różnych rozmiarach, w zależności od modelu maszyny. Znanym i cenionym na rynku producentem wałów napędowych jest Hannecard, który od lat zajmuje się produkcją, a także regeneracją i naprawą wałów napędowych. W ofercie Hannecard znaleźć możemy nie tylko produkty, ale także usługi takie jak:

  • przeglądy okresowe podzespołów,
  • montaż/demontaż,
  • konserwacja, naprawa i regeneracja wałów,
  • wymiana zużytych części. 

Regeneracja wałów – na czym polega? 

Wały napędowe każdego dnia muszą wykonać ciężką pracę, która może spowodować uszkodzenia tych podzespołów i wpłynąć na cały proces produkcji. Regeneracja wałów to dość złożony proces, który polega na kilku etapach:

  • etap I – demontaż wału, określenie stanu wszystkich elementów i poziomu ich ewentualnego uszkodzenia,
  • etap II – oczyszczenie wałów oraz wszystkich elementów niezbędnych podczas montażu, 
  • etap III – wymiana uszkodzonych części wału na nowe,
  • etap IV – sprawdzenie czy naprawiony wał jest sprawny i gotowy do ponownego montażu za pomocą wyważenia wału napędowego (wyważenie może być dynamiczne lub geometryczne), 
  • etap V – pokrycie naprawionego wału ochronną warstwą lakieru, dzięki czemu naprawiony element będzie mniej podatny na uszkodzenia. 

Regeneracja wałów to nie tylko wymiana uszkodzonych elementów, ale również pewność, że zregenerowane wały będą wykonywać swoją pracę w sposób poprawny.

Zapraszamy https://www.hannecard.pl.

Regeneracja wałów napędowych – skorzystaj z usług profesjonalistów!
Przewiń do góry